حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله یک درنده بزرگ

106551278 b1cb0fc2 e0b2 4a4d 83b6 866b5932ab8a

اندازه فونت:

گونه تازه‌ای از یک پستاندار خیلی بزرگ به طور تصادفی در موزه‌ای در کنیا کشف شده است زمانی که محققان مشغول بررسی استخوان های انبار شده در آنجا بودند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این گونه به نام "سیمباکوبوا کوتوکافریکا"، که در زبان سواهیلی به معنی "شیر بزرگ آفریقایی" است، حدود ۲۰ میلیون سال پیش در شرق آفریقا می زیست.

این موجودات درشت بخشی از تیره "کفتاردندانان" هستند که منقرض شده اند، اما کشف این فسیل می تواند به درک سرنوشت این تیره کمک کند.

به گزارش نشریه نشنال جئوگرافیک "کفتاردندانان" - که به خاطر شباهت دندان هایشان به کفتارهای امروزی نامگذاری شده اند اما ربطی به آنها ندارند - بیش از ۲۰ میلیون سال پیش درندگان برتر زمین بودند.

متیو بورتس محقق به خبرگزاری فرانسه گفت: "سیمباکوبوا با توجه به دندان عظیمش نوعی ابردرنده با جثه ای خیلی بزرگتر از شیرهای امروزی بود و احتمالا از خرس قطبی هم بزرگتر بوده است." او در سال ۲۰۱۳ مشغول تحقیق در موزه ملی نایروبی بود که خواستار بررسی محتویات مجموعه ای تحت عنوان "کفتارها" شد.

آرواره ها، دندان ها و سایر استخوان های فسیل شده این موجود بعد از یک حفاری در غرب کنیا در دهه ۱۹۷۰ در موزه انبار شده بود.

بورتس در همکاری با نانسی استیونز بررسی این فسیل را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد. نتیجه یافته های آنها در نشریه "دیرینه‌شناسی مهره‌داران" منتشر شده است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین