حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کشف اسبی با زین و افسار در پمپئی

104935076 051313725 2

اندازه فونت:

باستان‌شناسان در اکتشافی بقایای لاشه اسبی در ویرانه‌های پمپئی پیداکردند که به اعتقاد آنها از اهمیت نادری برخوردار است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این اسب افسار خورده، بر آن زین گذاشته شده و آماده رفتن بوده است.

کشف این اسب در "ویلای اسرار" انجام شده که در بیرون دیوارهای پمپئی قرار دارد و یکی از سالمترین بناهایی است که از زمان امپراتوری روم به جای مانده است.

امکان آن وجود دارد که بنا بود با اسب کشف شده به کمک ساکنان پمپئی بروند که از فوران آتشفشان می‌گریختند. همراه با این اسب، بقایای اسب‌های دیگری نیز پیدا شده است.

 

ویلای اسرار

تصور می‌شود که این ویلا متعلق به یکی از فرماندهان نظامی رده بالای روم بوده است. باستان‌شناسان تاکنون دستگاه‌های شراب‌گیری، اجاق و دیوارنگاری‌های فوق‌العاده‌ای در "ویلای اسرار" کشف کرده‌اند.

ماسیمو اوسانا، مدیر عرصه باستانی پمپئی، گفته به نظر می‌رسد که اسب‌های پیدا شده از "بهترین نژاد" پرورش یافته دورانشان بوده‌اند. به گفته او چنین کشفی این فرضیه را تایید می‌کند که ویلا متعلق به فردی با منزلت اجتماعی بالا بوده است.

دیوارنگاری‌های ویلای اسرار تصاویری از زن جوانی را نشان می‌دهند که تصور می‌شود در حال اجرای مراسم پیوستن به یک فرقه اسرارآمیز رومی است.

اوسانا گفته است که اسب‌های کشف شده در ویلا احتمالا با تنفس بخارات داغ یا خاکسترهای برخاسته از آتشفشان خفه شده‌‎اند. شهر پمپئی ۷۹ سال پس از میلاد مسیح گرفتار فوران آتشفشانی بزرگی شد و خانه‌ها و ساکنان آن زیر خاکستر و مواد مذاب دفن شدند.

مدفون شدن شهر و ساکنانش باعث شده که با حفاری‌ها جزئیات زیادی از زندگی روزمره اهالی آن کشف شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین