حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پوان، پیرترین اورانگوتان جهان مرد

Animal Rights Watch ARW 4331

اندازه فونت:

پوان، پیربانوی سوماترایی در سن 62 سالگی در استرالیا مرد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، پیرترین اورانگوتان جهان که لقب پیربانوی بزرگ به آن داده شده بود در 62 سالگی در باغ وحشی در استرالیا مرد. این اورانگوتان 11 فرزند و 54 نواده از خود به جای گذاشت.

در واقع 18 جون مسئولان باغ وحش به دلیل مشکلات حاد ناشی از سن بالا و برای جلوگیری از رنج بیشتر این حیوان به زندگی‌اش خاتمه دادند.

این پیربانو در سال 2016 نامش در فهرست رکوردهای جهانی گینس به عنوان پیرترین حیوان از این گونه ثبت شد و از 50 سال پیش ساکن باغ وحش پرت بود.

اورانگوتان سوماترایی گونه‌ای در معرض خطر است که به ندرت در حیات وحش بیش از 50 سال عمر می‌کند. پوان در سال 1956 در جنگلی در سوماترای اندونزی به دنیا آمده و در باغ وحش‌های اروپا، آمریکا و سایر نقاط جهان زندگی کرده است.

ژن‌های پوان حدودا به 10 درصد از جمعیت فعلی اورانگوتان‌های باغ وحش‌های جهان منتقل شده است.

تعدادی از نوادگان این حیوان در سوماترا به حیات وحش بازگردانده شدند. مسئولان نگهداری پوان در روزنامه "غرب استرالیا" برای وی آگهی فوت منتشر کردند.

گفته می‌شود مژه‌های این حیوان در طی سال‌ها به تدریج به رنگ خاکستری شده بود و حرکاتش آرام و ذهنش سرگردان شده بود اما به گفته مسئولان باغ وحش همچنان بانویی متین به شمار می‌رفت.

به گزارش صندوق حیات وحش جهانی، تنها حدود 14600 اورانگوتان سوماترایی در جهان موجود هستند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین