حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پشه‌ها روزها کجا می‌روند؟

Gnat

اندازه فونت:

شاید برای بسیاری از ما این سوال مطرح باشد پشه‌ها که ناقل بسیاری از بیماری‌ها هستند و شب‌ها با صدای وز وز خود مزاحم استراحت ما می‌شوند، روزها کجا می‌روند.

به گزارش دانشمندآنلاین، این حشرات موذی که ناقل بسیاری از بیماری‌ها مانند مالاریا، تب دنگی، تب زرد و ... هستند و در زمان استراحت هنگام شب با نیش زدن و مکیدن خون ما و صدای وز وز خود مانع از استراحت‌مان می‌شوند، در واقع هنگام شب شروع به فعالیت می‌کنند چون شانس گزیدن خون انسان‌ها در این وقت بیشتر است، ضمن اینکه فعالیت در گرمای هوا و هنگام روز ممکن است برای آنها خطر مرگ را به همراه داشته باشد به همین دلیل این حشرات به وقت غروب خورشید و تاریکی و خنک شدن هوا فعالیت خود را شروع می‌کنند و به نیش زدن و مکیدن خون انسان‌ها یا سایر مهره‌داران می‌پردازند و در طول روز برای استراحت به جای خنک و تاریکی مانند زیر برگ‌ها پناه می‌برند.

جالب است بدانید که تنها پشه‌های ماده نیش زده و خون انسان را می‌مکند و پشه‌های نر از شهد گل‌ها تغذیه می‌کند. همچنین پشه‌های ماده خون انسان را برای تغذیه نمی‌مکند بلکه از پروتئین و ترکیبات خاص خون انسان برای تولید و پرورش تخم‌ها استفاده می‌کنند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه