حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پروانه‌های 200 میلیون ساله

99548015 vaneldijk1hr

اندازه فونت:

با کشف فسیل‌هایی که به تازگی کشف شده‌اند مشخص شده بیدها و پروانه‌ها طول عمری به اندازه حداقل 200 میلیون سال دارند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، محققان فسیل سنگی پولک‌های بال پروانه‌ای به اندازه یک ذره غبار را در آلمان کشف کرده‌اند. پروانه‌ها و بیدها موجوداتی شکننده هستند به همین دلیل پیدا کردن فسیل آنها تقریبا بی سابقه و ناممکن است.

براساس همین کشف مشخص شده که قدمت پروانه‌ها طولانی‌تر از آن است که تا به حال تصور می‌شد. محققان هلندی با اسید، سنگی را که فسیل در آن بود را شکافتند تا به پروانه و بیدها دسترسی یابند. این کشف نشان می‌دهد که بعضی گونه‌های پیدا شده نشان از این می‌دهد که این بیدها و پروانه‌ها به گروهی از پروان‌سانان تعلق دارند که اکنون هم وجود دارند و برای مکیدن شهد گل‌ها دارای زبان درازی هستند.

پروانه‌سانان نخستین در اواخر دوره تریاسه که اولین دوره از دوران میانه زیستی است که بسیاری از موجودات زنده در آن دوره از بین رفتند، زنده ماندند.

دکتر تیمو فان الجیک، مدیر گروه تحقیق دانشگاه اوترخت هلند در این باره گفته است که این اطلاعات به دست آمده به ما کمک بزرگی می‌کند تا درباره تغییرات اقلیمی که بشر ایجاد کرده و چطور بر حشرات و تکامل‌شان در آینده اثر می‌گذارد، اطلاعاتی بیشتری به دست آوریم. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه