حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

هجوم گسترده پروانه‌های رنگین بانو به بریتانیا

107926213 107938594 butterflyconservationpa

اندازه فونت:

هجوم گسترده نوعی پروانه رنگارنگ موسوم به "رنگین بانو"، به بریتانیا باعث شده که درخواست‌هایی برای شمارش آنها مطرح شود.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این نوع پروانه معمولا در ماه‌های تابستان به سمت بریتانیا پرواز می‌کنند، اما هر ده سال این کشور شاهد هجوم گسترده آن است.

سازمان خیریه‌ای که در زمینه حفاظت از پروانه‌ها فعالیت دارد گفته است که تعداد بسیار زیادی از پروانه‌های "رنگین بانو" که از اروپا به بریتانیا در حال پرواز هستند، شناسایی شده‌اند. این سازمان خیریه از مردم خواسته تا در شمارش سالیانه این پروانه‌ها شرکت کنند.

آخرین بار در سال ۲۰۰۸ بود که این کشور شاهد ورود موج گسترده‌ای از این نوع پروانه‌ها بود. در آن سال حدود ۱۱ میلیون پروانه رنگین بانو وارد بریتانیا شدند. اخیرا تهران نیز مورد هجوم پروانه‌ها قرار گرفت.

کریس پکام، طبیعت شناس و مجری تلویزیونی که معاونت این سازمان خیریه را برعهده دارد، ورود موج گسترده پروانه‌ها به بریتانیا را "یکی از شگفتی‌های جهان طبیعت" توصیف کرده است.

به گفته وی پروانه‌ها با سرعتی معادل حدود ۴۸ کیلومتر در ساعت، سفر سالیانه ۱۲۰۷۰ کیلومتری از آفریقا به مدار قطب شمال را پیموده و باز می‌گردند.

پکام همچنین گفته است که وجود تعداد بسیار زیاد پروانه‌های "رنگین بانو" در بهار و اوایل تابستان در اروپا به معنای آن است که "۲۰۱۹ احتمالا سال بسیار خوبی" برای آنها است.

او از افرادی که در زمینه حیات وحش فعالیت دارند درخواست کرد که در شمارش این نوع پروانه‌ها کمک کنند. شمارش این پروانه‌ها از ۱۹ جولای آغاز و تا ۱۱ آگوست ادامه خواهد داشت.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین