حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

میمون‌ها در دهلی دردسرساز شده‌اند

45051350 401

اندازه فونت:

با افزایش زاد و ولد میمون‌ها در شهر دهلی هندوستان و حضور آنها در همه نقاط شهر حتی درمانگاه‌ها و سالن‌های دیوان عالی کشور، هرج و مرج در این شهر بالا رفته و مسئولان به مقلدان صدای میمون پناه برده‌اند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، به گفته یکی از قاضیان دیوان عالی شهر میمون‌ها موجب هرج و مرج شده‌اند و به گفته وی کنترل شهر را در دست گرفته‌اند.

یک مأمور امنیتی شاغل در دیوان عالی به خبرگزاری آلمان گفته، از زمانی که چند میمون رزوس در آنجا خانه کرده‌اند، دیگر جرأت بالا رفتن از پله‌ها را ندارد. رزوس‌ها از سرده "ماکاک‌ها"، یکی از سرده‌های زیر خانواده دم‌درازیان به شمار می‌روند. او اضافه کرده این میمون‌ها باعث ایجاد ترس و وحشت بین وکلا و قضات شده‌اند و دیوان عالی را به هم ریخته‌اند.

برخی از ساکنان دهلی نو برای مقابله با رزوس‌ها تلاش کرده‌اند از طبیعت کمک بگیرند. آنها برای این کار از میمون‌های گونه لانگور کمک گرفته‌اند تا به این وسیله رزوس‌ها را پراکنده کنند.

طبق قوانین هند اسیر کردن لانگور کاری خلاف قانون به شمار می‌رود. به همین علت برخی به استخدام افرادی روی آورده‌اند که می‌توانند صدای لانگورها را تقلید کنند.

راوی کومار، یکی از مقلدان صدای لانگورها روش‌کار خود و همکارانش را بدون خشونت و مطابق با قواعد مذهبی توصیف می‌کند. او می‌گوید: ما تمایلی به زدن یا اسیر کردن این میمون‌ها نداریم، چون هر چه باشد آنها ارتش خدای هانومان هستند.

هانومان در آیین هندو پادشاه بوزینگان به شمار می‌رود و به همین دلیل در هند میمون‌ها را فرزندان او می‌دانند و مورد احترام هستند و از آنها پذیرایی می‌شود.

به گفته راوی کومار به دلیل همین اعتقادات مذهبی بهترین روش برای پراکندن رزوس‌ها، ترساندن آنهاست.

پیش‌تر بیش از ۲۰ هزار قلاده میمون به منطقه‌ای محافظت‌شده در حومه دهلی نو منتقل شدند، اما این تدبیر نیز چندان راهگشا نبوده است. ماکاک‌ها در این منطقه نیز باعث هرج و مرج شدند و به دلیل بالا رفتن نرخ زاد و ولد شمارشان از حد خارج شده است. آنها با ورود به خانه‌ها یا شکستن شیشه مغازه‌ها دست به دزدیدن خوراکی می‌زنند.

این میمون‌ها می‌توانند برای انسان‌ها نیز خطرساز باشند. حدود ۴ ماه پیش در ایالت اودیسا در شرق هند، یک میمون نوزادی را در مقابل چشمان مادرش ربود.

جسد این نوزاد چند ساعت بعد در یک چاه آب پیدا شد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین