حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

فوک‌ها به ساحل جزیره نیوفاندلند کانادا افتادند

105124812 49721960 10156435555027779 6970173373796057088 n

اندازه فونت:

ده‌ها فوک دریایی که گذرشان به شهری در جزیره نیوفاندلند کانادا افتاده است، باعث اخلال در ترافیک شهر شده و تعدادی از آنها در ورودی خانه‌ها و مغازه‌ها جمع شده‌اند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، پلیس گزارش داده که دو تا از فوک‌ها دراثر تصادف با خودرو کشته شدند و این نگرانی وجود دارد که بقیه این حیوانات هم از گرسنگی تلف شوند.

براساس قانون کانادا دخالت در زندگی پستانداران دریایی چون فوک‌ها ممنوع است. این حیوانات هفته گذشته و در اثر یخ زدن ناگهانی آب‌های این منطقه به مناطق شهری پناه آوردند.

کارشناسان می‌گویند که به نظر می‌رسد در پی دلیل منجمد شدن آبهای این منطقه و اشتباه در جهت‌یابی این حیوانات به جای رسیدن به آب‌های باز اقیانوس، به طرف مناطق مسکونی و شهری کشیده شده‌اند.

عکس‌های زیادی از این فوک‌ها که کنار جاده‌ها و در میان برف و یخ جمع شده‌اند در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. این نگرانی وجود دارد که در صورتی که این حیوانات به اقیانوس منتقل نشوند از گرسنگی بمیرند.

پلیس از شهروندان خواسته شده که هنگام رو به رو شدن با این حیوانات احتیاط کنند چون گرچه "فوک‌ها به نظر حیوانات آرامی هستند، اما گرفتن آنها بدون تجهیزات مناسب می‌تواند خطرناک باشد."

شهرداری این منطقه از دولت مرکزی کانادا درخواست کمک کرده است و امیدوار است که ماموران وزارت شیلات و اقیانوس‌ها در کانادا ( (DFO به نجات این حیوانات آمده و آنها را به دریا بازگردانند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین