حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

علاقه انسان‌ها به نگهداری از حیوانات از کجا نشات می‌گیرد؟

bigstock Man With Dog And Cat 56479442

اندازه فونت:

شاید شما هم به نگهداری از حیوانات خانگی علاقمند باشید. بسیاری از انسان‌ها این سوال برایشان مطرح است که از چه زمانی این علاقه نگهداری از حیوانات در انسان‌ها وجود داشته است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از یورونیوز، یافته‌های باستان شناسی حاکی از این است که از حدود 15 هزار سال قبل میل نگهداری از حیوانات خانگی در بین انسان‌ها وجود داشته است و در آن زمان حیواناتی مانند گرگ، ببر و پلنگ از سنین کم به محیط زندگی انسان‌ها آورده و اهلی می‌شدند. در زمان مصر و یا ایران باستان هم نگهداری از حیوانات خانگی مانند شیر، سگ و گربه بین متمولان وجود داشته است.

تا قرن 17 و 18 میلادی که به نوع مدرن نگهداری از حیوانات خانگی مشهور است و نقاشی‌های به جای مانده از آن زمان نشان دهنده این مورد است.

در واقع انسان تنها جانوری است که به نگهداری از موجودات زنده غیر همسان خود علاقه دارد و به کمک عقلی که دارد، حیوانات دیگر را رقیب خود نمی‌داند.

انسان موجودی اجتماعی است و به ایجاد رابطه با سایر موجودات زنده علاقه دارد. همچنین نگهداری از جانوران دیگر به حس مادری یا پدری انسان‌ها باز می‌گردد تا انسان بتواند حس والد بودن خود را بی قید و شرط به موجودات زنده دیگر نشان دهد و به این ترتیب احساس رضایت و قدرت انسان تقویت شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین