حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

زنبورهای عسل بزرگ در معرض خطر انقراض

rusted patch bumblebee endanger 1.adapt.590.1

اندازه فونت:

برای اولین‌بار گونه‌ای از زنبور عسل ساکن آمریکای شمالی درمعرض خطر قرار گرفته‌ است. خدمات آبزیان و حیات‌وحش آمریکا اعلام کرده‌است  زنبور عسل گونه Bombus affinis  در مرز قرارگرفتن بین گونه‌های درحال انقراض قرار دارد.

به‌گزارش دانشمندآنلاین، براساس این گزارش جمعیت این گونه زنبور طی دو دهه گذشته 87 درصد کاهش داشته‌ است.

این خبر فقط چندماه پس از اینکه برای اولین‌بار در ماه سپتامبر خبر درمعرض خطر قرارگرفتن زنبورها اعلام شد منتشر شده است. طبق گزارشی که ماه سپتامبر منتشر شده 7 گونه زنبور هاوایی، ازجمله زنبور صورت‌زرد در فهرست گونه‌های در خطر انقراض قرار گرفته‌اند.

به‌نوشته گاردین، خطراتی که تمام این گونه‌ها را تهدید می‌کند مشابه است: کم‌شدن زیست‌گاه‌ها، انگل‌ها و بیماری‌ها، آفت‌کش‌ها و تغییرات اقلیمی جهانی که علاوه‌بر این گونه‌های زنبور سایر جانوران و انسان‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

زنبورهای  Bombus affinis که به‌دلیل جثه بزرگشان در خانواده «خرزنبوریان» قرار دارند گرده‌افشانی را برای گیاهانی همچون شبدر وبلوبری انجام می‌دهند. آنها همچنین تنها گرده‌افشانان سیب‌زمینی هستند. خدمات آبزیان و حیات‌وحش آمریکا فهرستی از مواردی که می‌تواند باعث جلوگیری از کاهش بیش‌تر جمعیت این حشرات بشود تهیه کرده‎‌است: کاشتن گیاهان بومی، محدودکردن و ممنوع‌کردن استفاده از آفت‌کش‌ها و جنگل‌‌زایی به‌منظور ایجاد زیستگاه‌های جدید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین