حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

در باکتری‌ ویدیو ببینید

IMG12235154

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از بی بی سی، هر چند که باکتری ایکولای این روزها به عنوان یکی از خطرناک‌ترین ارگانیسم‌ها شناخته می‌شود اما همین باکتری که ژنوم آن به آسانی قابل اصلاح است به بشر کمک کرده تا در زمینه تولید انسولین، آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای سرطان، سوخت‌های زیستی و کائوچوی سنتزی به محصولات ارزشمندی دست یابد و اکنون دانشمندان از این باکتری به عنوان مکانی امن برای ذخیره‌سازی تصاویر و ویدئوهای سلفی در هزاره بعدی استفاده می‌کنند.

در واقع دانشمندان از دی ان ای برای کدگذاری و ذخیره‌سازی 587 هزار و 287 کلمه رمان «جنگ و صلح»، فهرستی از تمامی گیاهان آرشیوه شده در Svalbard Seed Vault و البته یک فایل ویدئوی موسیقی استفاده می‌کنند.

محققان دانشگاه هاروارد گام دیگری در این زمینه برداشته و برای نخستین بار در تاریخ یک کتابخانه زنده را بر روی باکتری ایکولای ایجاد کرده‌اند. آنها در مقاله‌ای به تشریح فرآیند استفاده از فناوری اصلاح ژنتیکیCRISPR  برای وارد کردن تصاویر و یک فایل فرمت گیف از اسبی در حال حرکت بر روی رشته‌های دی ان ای پرداخته‌اند.

این تحقیق نشانگر این است که چگونه می‌توان از فناوری اصلاح ژنتیکی CRISPR برای تبدیل سلول‌های زنده به ذخیره‌گاه‌های قابل اطمینان داده‌های دیجیتالی استفاده کرد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین