حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

حداقل ۵۰ فیل در خلال خشکسالی در زیمبابوه تلف شدند

7342530148247

اندازه فونت:

در دو ماه گذشته در خلال یک دوره کم آبی شدید در زیمبابوه حداقل ۵۵ فیل در پارک میلی هوانگی به دلیل گرسنگی تلف شده اند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، تیناشی فاراوو سخنگوی سازمان مدیریت حیات وحش و پارک‌های زیمبابوه (زیم پارکس) گفت: "شرایط ناگوار است. فیل ها در اثر گرسنگی می‌میرند که مشکل بزرگی است." امسال خشکسالی به شدت بر تولید محصولات زراعی در زیمبابوه اثر گذاشته است.

گزارش می شود که در خلال یک بحران شدید اقتصادی یک سوم جمعیت با کمبود مواد غذایی روبرو هستند. برنامه غذای جهانی در ماه اوت گزارش داد که دو میلون نفر در این کشور با خطر گرسنگی شدید روبرو هستند.

گزارش می‌شود که دو راس از فیل ها در فاصله ۵۰ متری برکه‌های آب پیدا شدند که نشان می‌دهد بعد از طی مسافت های طولانی، پیش از رسیدن به آب تلف شده اند.

فاراوو گفت که فیل‌ها "خسارت عظیمی" به پوشش گیاهی پارک ملی هوانگی وارد کرده‌اند. این پارک ظرفیت پانزده هزار فیل را دارد اما هم اکنون بیش از ۵۰ هزار فیل در آن هست.

سازمان مدیریت حیات وحش زیمبابوه تلاش داشته است با حفر چاه به بهبود اوضاع کمک کند اما به گفته آقای فاراوو منابع مالی کافی در اختیار ندارد.

پیکرهای این فیل ها در کنار برکه‌های خالی آب پیدا شده - حداقل ۵۵ لاشه فقط در دو ماه اخیر که قربانیان خشکسالی ویرانگری هستند که جان انسان ها و حیات وحش را تهدید می کند.

در پارک ملی عظیم هوانگی در زیمبابوه مشکل فقط کمبود باران نیست، بلکه ازدحام جمعیت فیل‌هاست. ازدیاد جمعیت باعث شده حیوانات در جستجوی غذا از پارک خارج شوند و به گفته مقام‌ها در همین فرآیند ۲۲ روستایی را در سال جاری کشته‌اند.

و در پشت همه اینها مساله کمبود منابع وجود دارد. بحران اقتصادی زیمبابوه به این معنی است که پول کافی برای مدیریت صحیح حیات وحش وجود ندارد.

یک راه حل فروختن فیل‌ها به پارک‌های خارجی است اما این روش - اغلب غیرشفاف - با واکنش خشم آلود کارشناسان حیات وحش روبرو شده که می گویند فیل های جوان از خانواده‌ها جدا می‌شوند و درحالی که شوک روحی دیده‌اند به خارج حمل و به باغ وحش‌های چین فروخته می‌شوند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین