حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تلاش برای نجات لک لک گردن سیاهی که نوکش بسته شده

101982270 35049200 1827459233980727 6602774488247435264 n

اندازه فونت:

لک لک گردن سیاهی در تالابی در هندوستان دیده شده که دور نوکش حلقه پلاستیکی بسته شده که مانع از غذا خوردن آن می‌شود. 

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، گروهی که برای تماشای پرندگان به تالابی در خارج از شهر دهلی هندوستان رفته بودند برای اولین بار متوجه لک لک گردن سیاهی شدند که حلقه پلاستیکی نوک آن را بسته بود.

تصور می‌شود که این لک لک با این حلقه بتواند آب بخورد اما با این حلقه پلاستیکی نمی‌تواند منقارش را برای غذا خوردن باز کند.

مسئولان حیات وحش هندوستان امیدوارند بتوانند این پرنده را از خطر مرگ نجات دهند. محققان معتقدند به خاطر اینکه این لک لک ضعیف شده نتوانسته به جای دوری پرواز کند و ممکن است از ضعف زیاد بمیرد.

ضمن اینکه گمان می‌رود این حلقه یک بطری پلاستیکی باشد که نوک لک لک هنگام شکار ماهی در آن گیر کرده است. ابتدا سعی شد تا با تورهای مخصوص لک لک را به دام بیاندازند اما با عدم موفقیت این طرح قرار شد از قفس‌های بزرگ چوبی برای گرفتن آن استفاده کنند.

لک لک گردن سیاه از پرندگان کمیابی است که نزدیک به انقراض است. زیستگاه این پرنده در تالاب‌های هند، اندونزی و سریلانکا قرار دارد و در حال حاضر تنها 50 تا 60 تا از این پرنده در مناطق اطراف دهلی موجود هست. این لک لک‌ها در نزدیکی تالاب‌ها زندگی می‌کنند و از ماهی و حلزون تغذیه می‌کنند.

این لک لک در ابتدا در تالاب باسایی در 34 کیلومتری دهلی نو دیده شده و عملیات نجات در تالاب‌های اطراف ادامه دارد تا لک لک در آنجا هم دیده شده است. فعالان محیط زیست در تلاش هستند تا این منطقه تالابی را رسما به عنوان منطقه حفاظت شده تعیین کنند.

روز جهانی محیط زیست امسال بر موضوع پلاستیک و مبارزه با مصرف آن با شعار غلبه بر آلودگی پلاستیکی متمرکز شده بود. هندوستان امسال میزبان روز جهانی محیط زیست بود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین