حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

برندگان عکاسی حیات وحش سال ۲۰۱۸

61

اندازه فونت:

از کوه‌های یخ تا حشرات، از مرغ مگس تا ماهی پرنده، "عکاسان حیات وحش سال" لحظاتی فوق‌العاده از طبیعت گوشه و کنار جهان را ثبت کرده‌اند. این عکس‌ها نشان می‌دهند که حیات وحش چه اندازه در زندگی مدرن امروز ما ارزشمند است.

زوج طلایی

جایزه بزرگ امسال به این عکس تعلق گرفت. عکسی از دو میمون نر و ماده دماغ سربالای طلایی. این دو میمون به دقت به دعوایی خیره شده‌اند که بین دو گروه ۵۰تایی میمون‌های نر در پایین دره درگرفته است. عکس در بهار در جنگل‌‌های گرم کوهستان شین‌لین در چین گرفته شده؛ این میمون‌ها که در معرض خطر انقراض‌اند تنها در آنجا زندگی می‌کنند.

 

جغدهای درون لوله

در آغوش هم فرو رفته، در دهانه یک لوله فاضلاب قدیمی، این دو جغد به لنز دوربین عکاسی جوان خیره شده‌اند. عکاس این جوجه جغد و پدرش را وقتی دید که در کاپورتالا، شهری در ایالت پنجاب هند، رانندگی می‌کرد. جوجه جغد که کمتر از ۲۰ سانتیمتر قد دارد، سرش را بیرون آورده. این عکس نشان می‌دهد که این جغدها خود را با زندگی شهری وفق داده‌اند.

 60

سوگواری گوریل برای کودکش

این ماده گوریل کوهستانی در جنگل‌های صعب‌العبور بویندی در اوگاندا بچه مرده‌اش را رها نمی‌کند. هفته‌ها بعد، او آنچه را از جنازه باقی مانده می‌خورد. سوگواری او طنینی است از واکنش به مرگ در میان دیگر گونه‌ها. فیل‌ها استخوان عضو مرده خانواده خود را نوازش می‌کنند. دلفین‌ها می‌کوشند همراهان مرده خود را شناور نگه دارند. شواهدی هست که نشان می‌دهد حیوانات به گونه‌ای رفتار می‌کنند که بازتاب اندوه آنهاست.

45926976 303

مادر مدافع

یک منطقه محافظت شده در اکوادور. یک زنجره درختی بزرگ از شفیره‌هایش محافظت می‌کند. زنجره درختی بر روی برگ گیاه تاجریزی تخم می‌گذارد و رویشان را می‌پوشاند. زنجره‌های درختی وقتی از تخم بیرون می‌آیند در پنج مرحله تکامل می‌یابند و در طول این مدت، زنجره مادر در مقابل هر مهاجم و خطری مراقب آنهاست.

 

59

 

منبع: دویچه وله

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین