حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کشف نقاشی‌های مربوط به 38هزار سال پیش در غاری در فرانسه

Anthropologists Uncover 38000 year old Engravings

اندازه فونت:

براساس مقاله‌ای که در ژورنال Quaternary International  به چاپ رسیده‌است، گروهی بین‌المللی از انسان‌شناسان نقاشی‌هایی را روی تخته سنگی آهکی در یک پناهگاه سنگی فروریخته واقع در دره «وِزِر»  در جنوب‌غربی فرانسه یافته‌اند که به 38هزار سال قبل تعلق دارد.

به گزارش دانشمندآنلاین، منطقه «آبری بلانشارد» که این تخته سنگ در آنجا کشف شده است، مکانی است که قبلا در آن نشانه‌های زیادی از تمدن اورینیاکی یافت شده بود. تمدن اورینیاکی متعلق به 33هزار تا 43هزار سال پیش است.

اولین انسان‌های مدرن تقریبا 45هزار سال قبل از آفریقا به غرب اروپا مهاجرت کردند. در این زمان آنها ابزار می‌ساختند، از آتش استفاده می‌کردند و درباره هنر می‌دانستند.

مجسمه شیر-انسان یافته‌شده در آلمان که 40هزار سال پیش و صفحه قرمز یافت‌شده در غار ال‌کالیستو در اسپانیا که 48هزار سال قدمت دارند قدیمی‌ترین نمونه‌های یافت‌شده آثار هنری در اروپا هستند. این دو نمونه و مواردی که در فرانسه یافت شده‌اند در تاریخ هنر اروپا نقش دارند.

این تخته سنگ آهکی حاوی تصویر حکاکی‌شده گونه منقرض‌شده‌ای است که باعنوان نیاگاو (Aurochs) نامیده می‌شود. این سایت در کاوش‌های باستان‌شناسی نیمه اول قرن بیستم کشف شده ‌است، اما کاوش‌ آن در سال 2011به‌وسیله دانشمندان دانشگاه نیویورک انجام و این تصویر در سال 2012 کشف شد.

دانشمندان معتقدند با رسیدن انسان‌ مدرن از آفریقا به اروپا و سکنی‌گزیدن او در مناطق غربی و مرکزی قاره سبز، نوعی بیان مشترک گرافیکی ایجاد شد و در ادامه، هنر و گرایش‌های شخصی به‌عنوان نشانه‌های هویت اجتماعی در سطوح منطقه‌ای، اجتماعی و فردی مطرح شد. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین