حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کشف قدیمی‌ترین شواهد حضور انسان

102481641 mediaitem102481640

اندازه فونت:

 در جایی خارج از آفریقا و در منطقه اوراسیا قدیمی‌ترین شواهد حضور انسان کشف شده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، با کشف ابزارهای قدیمی در چین مشخص شده که انسان‌های اولین دو میلیون و 120 هزار سال پیش در این منطقه حضور داشته‌اند. این ابزارها شامل استخوان و ابزارهای سنگی که در محوطه‌ای در دمانیسی گرجستان کشف شده 270 هزار سال قدیمی‌تر از شواهدی است که تا به حال کشف شده بود.

این مجموعه شامل ابزارهای مختلفی است که برای اهداف متفاوت استفاده شده و بر اثر استفاده زیاد نشانه‌های سایش روی آن دیده می‌شود. این ابزارها بیشتر از جنس کوارتزایت و سنگ کوارتز است که احتمالا از دامنه کوه‌های کینلینگ در فاصله 5 تا 10 کیلومتری در جنوب این منطقه آمده است. هنوز مشخص نیست کدام گونه انسان از این ابزارها استفاده می‌کرده است.

انسان در تایخ تکامل خود در موارد مختلف به افریقا مهاجرت کرده است. جد ساکنان امروزی نقاط مختلف جهان به گروهی می‌رسد که حدودا 60 هزار سال پیش این قاره را ترک کردند. قبل از کشف در گرجستان که قدمت آن به 1.8 میلیون سال پیش می‌رسد، شواهدی مبنی بر حضور انسان در اوراسیا وجود نداشت.

آفریقا همیشه محلی برای تکامل انسان فرض شده و گونه‌ای متعدد جد انسان در ابتدا در این منطقه ظهور و بعدها در سایر نقاط جهان پراکنده شدند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین