حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

مقبره خدای باد زیر یک سوپرمارکت

3100

اندازه فونت:

باستان‌شناسانی که در مکزیکوسیتی کار می‌کنند، مقبره‌ای را که 650 سال قبل برای عبادت خدای باد ساخته‌شده است زیر یک سوپرمارکت یافتند.

به‌گزارش دانشمند آنلاین، این مقبره در یک سایت باستان‌شناسی که دو سال قبل پس از تخریب یک سوپرمارکت کشف شد، پیدا شده است. سازه‌ای دایره‌ای شکل با 11متر قطر و 2/1متر که اکنون در سایه یک مرکز خرید در حال ساخت قرارگرفته‌است.

آنچه باستان‌شناسان در ابتدا زیر این سوپرمارکت یافتند، کوزه‌های سفالی و بقایای انسان‌ها بود. اما با ادامه حفاری‌ها آنها مقبره‌ای یافتند که نشان می‌دهد مردم تلاتلولکو چگونه خدایان خود را عبادنت می‌کردند. آنها در این محل چیزهایی مثل یک تدفین کودک بدون هیچ اثر زخمی، استخوان‌ پرندگان، اوبسیدین، مجسمه‌های سرامیکی میمون و اردک یافتند.

بیشتر ساختار سفید گچی مقبره سالم مانده‌است. این مقبره در همسایگی پایتخت تلاتلولکو قرار گرفته است که در آن‌زمان محل برگزاری مراسم تشریفاتی بود. باستان‌شناسان معتقدند شهرسازی جدید مکزیکوسیتی بسیاری از شهرهای باستانی مانند تلاتلولکو و رقیبش تنوشتیتلان را پنهان کرده ‌است.

هنگامی‌که اسپانیایی‌ها و متحدان بومی آنها تنوشتیتلان را تصرف کردند، ساکنان آن به تلاتلولکو عقب‌نشینی کردند تا جنگ را ادامه دهند. تلاتلولکو آخرین محل مقاومت دربرابر اسپانیایی‌ها بود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین