حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ضرورت انسان جدید برای سکونت در مریخ

maxresdefault7

اندازه فونت:

تحققیات نشان می‌دهد در صورتیکه انسان‌ها بخواهند در مریخ زندگی کنند باید تغییراتی در دی ان ای آنها روی دهد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از فیوچریسم، تحقیقات دانشمندان لهستانی حاکی از این است که اگر انسان‌ها به مهاجرت به کره‌های دیگر فکر می‌کنند باید درباره زاد و ولد در آنجا هم برنامه‌ریزی کنند.

یکی از کاندیدهای ساخت تاسیسات و زیرساخت‌های زندگی انسان‌ها، مریخ است. اما درباره این کره مشکلاتی وجود دارد. جو نازک مریخ و تشعشعات خطرناک خورشیدی موجب می‌شود بشر با مشکلات جدی برای زندگی در مریخ روبرو شود. مثلا وضعیت غیرممکن زاد و ولد انسان‌ها بر روی مریخ مساله دیگری است چون تشعشعات ذکر شده توانایی دستگاه  تولیدمثل مردان و زنان را مختل می‌کند.

مشکل دیگر نیروی جاذبه پایین در حین سفر به مریخ و روی این کره است که موجب شل شدن مفاصل و استخوان‌ها و ایجاد مشکلاتی در چشم و نخاع فرد می‌شود و حتی می‌تواند موجب کوری انسان هم بشود.

اختلال در سیستم عصبی، کاهش شنوایی مشکلات دیگری هستند که سکونت در مریخ را برای مدت طولانی ناممکن می‌کند. به همین علت دانشمندان معتقدند برای سکونت در مریخ باید انسان جدیدی به وجود آورد که از نظر بدنی و و همچنین ویژگی‌های اخلاقی شرایط بهتری داشته باشد و قادر باشد تا دشواری‌های زندگی در مریخ را تحمل کند.

با این وجود دستکاری ژنتیکی انسان برای حضور در مریخ لازم است و محققان برای بررسی جزئیات بیشتر به سال‌های بیشتری نیاز دارند.  

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین