حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

خوراک بریتانیایی‌ها در طول قرون گذشته چه بوده؟

102602064 pma158 b2

اندازه فونت:

با تحلیل بقایای جرم دندان اسکلت‌های کشف شده مشخص شد که بریتانیایی‌ها در طول قرون گذشته چه خوراکی مصرف می‌کرده‌اند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، با تحلیل جرم دندان اسکلت‌های به دست آمده از دوره‌های مختلف عصر آهن تا قرون وسطی دانشمندان پی بردند که خوراک این مردم از پروتئین شیر گرفته تا غلات، گیاهان و همچنین آنزیمی که به هضم غذا کمک می‌کنند، بوده است.

محققان در نمونه‌های مدرن‌تر پروتئینی که انعکاس دهنده یک رژیم غذایی شهری‌تر مانند سیب زمینی، بادام زمینی و سویا بوده کشف کردند.

محققان دانشگاه یورک در این تحقیق گفته‌اند که این تکنیک می‌تواند محصولات کشاورزی را از هم جدا کرده و نشان دهد که مردم محصولات لبنی مانند شیر یا پنیر می‌خورده‌اند یا خیر.

در دندان‌های باقی مانده از دوره ویکتوریا، پروتئین‌های مرتبط با غذاهای گیاهی مانند جودوسر، نخود و یا سبزیجاتی از خانواده کلم پیدا شده است. در مواردی هم شواهی حاکی از مصرف شیر و جودوسر در دندان‌های یک نفر پیدا شده که دانشمندان بر این گمان هستند که به دلیل خوردن بلغور جو باشد.

حدودا در یک سوم نمونه‌های تحلیل شده مواد پروتئینی پیدا شده است. این پروتئین‌های کشف شده در جرم دندان‌های باستانی پیش از این نشان داده بود که انسان‌ها در دوره‌ای به قدمت 6500 سال پیش از میلاد مسیح شیر را در برنامه غذایی خود داشته‌اند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین