حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

انسان‌های امروزی موجب انقراض نئاندرتال‌ها نشدند

neanderthal

اندازه فونت:

با تحقیقات محققان نتیجه گرفته شد که انقراض انسان‌های اولیه در عصر یخبندان ناشی از کشتار آنها توسط انسان‌های امروزی نبوده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دیلی میل، با بررسی فسیل‌های انسان‌های نئاندرتال که در مدت زمان 120 هزار تا 35 هزار سال پیش در عصر یخبندان زندگی می‌کردند مشخص شد که پیوند نژادی بین انسان‌های اولیه و انسان‌های امروزی روی داده که منجر به انقراض نئاندرتال شده است.

محققان آلمانی معتقدند که به همین دلیل ژن‌های انسان‌های اولیه در بدن انسان‌های امروزی به ویژه اروپایی‌ها وجود دارد و نباید فکرکرد که آنها کاملا از عرصه روزگار محو شده‌اند.

از سال‌های گذشته در کتاب‌های تاریخی نوشته شده که انسان‌های مدرن نئاندرتال‌ها را کشته‌اند اما تحقیقات که در موسسه مکس پلانک انجام شده حاکی از این است که نژاد آنها در نژاد انسان‌های امروزی ادغام شده است. نئاندرتال‌ها نخستین بار 450 هزار سال پیش آفریقا را ترک کرده و به کم کم در اروپا و آسیا پخش شدند تا اینکه انسان‌های امروزی از 60 هزار سال قبل از راه رسیده و سرانجام نسل نئاندرتال‌ها 30 هزار سال پیش کاملا منقرض شد.

محققان معتقدند که مجموعا 15 هزار ژن نئاندرتال‌ها قابل شناسایی هستند و از این رقم حدودا 7500 ژن در بدن انسان‌های امروزی قابل شناسایی است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین