حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

استفاده از کالاهای تجملی از عصر نوسنگی رواج داشته است

henan province grottoes

اندازه فونت:

در تحقیقات جدیدی، ابریشم بافته‌شده توسط کرم‌های ابریشم در مقبره‌‌های 8500 ساله مربوط به عصر نوسنگی در چین پیدا شده‌است. این مسئله نشان می‌دهد انسان‌ها خیلی پیش‌تر از آن‌چه ما تصور می‌کردیم از کالاهای تجملی استفاده می‌کردند.

به‌گزارش دانشمندآنلاین، ابریشم در دنیای باستان بسیار مهم بوده ‌است. به‌همین‌علت، راه افسانه‌ای که از غرب به شرق کشیده‌ شده است و رم باستان را به چین وصل می‌کند «راه ابریشم» نامیده می‌شود.

روش تولید ابریشم اولین‌بار در چین کشف شد. براساس افسانه‌های چینی اولین‌بار یک پیله ابریشم در فنجان چای همسر امپراتور زرد افتاد و او متوجه شد که هر پیله می‌تواند چیزی حدود 1کیلومتر نخ ابریشم تولید کند.

دانشمندان برای بیشتر دانستن درباره ماهیت ابریشم، ویرانه‌های «ییاهو» را  در مرکز کشور چین در استان هنان بررسی کردند. در این سایت باستان‌شناختی، دانشمندان فلوتی از جنس استخوان یافتند که احتمالا اولین آلت موسیقی روی زمین است. آنها همچنین اولین نوشته‌های چینی باستان را یافتند.

باستان‌شناسان دانشگاه علم‌وفناوری چین که نتایج یافته‌های خود را در ژورنال PLOS ONE منتشر کرده‌اند می‌گویند شواهد نشان می‌دهد پرورش کرم ابریشم و پوشبیدن ابریشم اولین‌بار در این نقطه از کره زمین اتفاق افتاده است. آب‌وهوای گرم و مرطوب منطقه باعث می‌شود درخت توت در آنجا به‌خوبی رشد کند. برگ توت غذای اصلی کرم‌های ابریشم است .

 قدیمی‌ترین نشانه‌ای که پیش‌از این از ابریشم وجود داشت مربوط به 5000 سال پیش است . پیداشدن آثار ابریشم در این مقبره 8500 ساله بیان می‌کند احتمالا چینی‌ها در آن زمان مرده‌هایشان را با لباس ابریشمی به خاک می‌سپردند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین