حالت شب
منو
موضوعات

مقالات

تبلیغات دانشمند شرکت توسعه فناوری اطلاعت زربین
تبلیغات دانشمند شرکت توسعه فناوری اطلاعت زربین
چالش هاي اقتصاد ايران: دانش، فناوري و سرمايه
1 ماه پیش

به گزارش مجله دانشمند، نگاهی به اطراف بیندازید، انگار دانشمندها و پژوهشگران تغییر چهره داده‌اند. دیگر از زکریای رازی یا پروفسور بالتازار خبری نیست.

ادامه مطلب
رويکرد زيباشناسانه براي افزايش سواد زيست محيطي
1 ماه پیش

شناخت محیط‌زیست، بنیان سواد زیست‌محیطی است یعنی آگاهی مردم را نسبت به هوا، آب، زمین، اقلیم، منابع غذا و انرژی و بوم‌سامانه‌ها افزایش دهیم.

ادامه مطلب
صيانت از حريم کاربران
1 ماه پیش

 انسان به مثابه یک ساختمان سازماندهی شده منظم و مستقل که از فعل و انفعالات بیوشیمیایی، مکانیکی، الکترومغناطیسی و متافیزیکی مبهم و پیچیده بهره‌مند است، در حین استقلال، برای ارتقاء...

ادامه مطلب
کلید موفقیت در ارایه خود، توانمندی در حل مشکلات است
3 ماه پیش

توانایی حل مشکلات، تصمیم‌گیری سریع و توانمندی‌هایی از این دست، مهمترین ویژگی‌هایی هستند که در استخدام در صنایع نفت و گاز موردتوجه قرار می‌گیرند اما داشتن این توانایی‌ها به شرطی...

ادامه مطلب
مدیریت پژوهش و نوآوری در دنیای امروز
دکتر مهدی زارع 1 سال پیش

شاخص جدیدی از سوی موسسه تامسون رویترز برای سنجش موقعیت ‌جایگاه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشورهای مختلف از سال 2015 به نام «نوآوری» ایجاد شده است که ما در این شاخص...

ادامه مطلب
هولوگرافی؛ از لیزر تا ذخیره چندصد گیگابایت اطلاعات
دکتر محمدرضا ریاحی دهکردی 1 سال پیش

سال 1326/1947 دانشمند مجارستانی، دنیس گابور، هولوگرافی را اختراع کرد. آزمایش‌های اولیه‌ای که او رهبری می‌کرد با استفاده از نور لامپ جیوه به‌شدت فیلتر‌شده انجام می‌شد.

ادامه مطلب
چراغی در شب یلدا روشن می شود
1 سال پیش

جایزه چراغ، جایزه‌ای خصوصی و غیرانتفاعی در زمینه ترویج علم ایران است که از سوی دو تن از مروجان علم سال های اخیر ایران تاسیس شده است.

ادامه مطلب
حراج اعتبار علمی ایران در بازار مقاله‌های تقلبی
1 سال پیش

خانمی با شماره‌ای که روی یک آگهی چسبانده شده به در اصلی دانشگاه معتبر تهران دیده بود، تماس گرفت و پرسید: «می‌تونید یه پایان‌نامه واسم بنویسین؟»

ادامه مطلب
تبلیغات دانشمند شرکت توسعه فناوری اطلاعت زربین