دسته بندی موضوعی

هوا فضا

تبلیغات دانشمند شرکت توسعه فناوری اطلاعت زربین
تبلیغات دانشمند شرکت توسعه فناوری اطلاعت زربین
گردشگران ماه آماده‌ سفر هستند
4 ماه پیش

ایلان ماسک مدیراجرایی و بنیانگذا‌ شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که این شرکت قصد دارد سال آینده دو مسافر با هزینه شخصی را به‌‌‌‌عنوان گردشگر سفر به دور ماه اعزام کند.

ادامه مطلب
پرتاب اولین ماهواره مخابراتی ایران تا 10 سال آینده
4 ماه پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ماهواره سنجشی بومی ایران تا پنج سال آینده خبر داد و گفت: ظرف 10 سال آینده ماهواره مخابراتی ایران به فضا پرتاب می‌شود.

ادامه مطلب
رمزگشایی از شیء نورانی آسمان دیشب/ یک موشک سوخت خود را تخلیه کرد
4 ماه پیش

مدیر انجمن نجوم اهواز با بیان اینکه این جسم نورانی که مردم شب یکشنبه اول اسفند در آسمان برخی از نواحی کشور مشاهده کردند بشقاب‌پرنده یا موجود غیرطبیعی نبوده، گفت:...

ادامه مطلب
ثبت رکورد پرتاب 104 ماهواره برای هند
4 ماه پیش

سازمان فضایی هند، روز چهارشنبه 15 فوریه، 104 ماهواره را باموفقیت همراه با یک موشک پرتاب‌گر در مدار قرار داد و به‌این‌ترتیب، رکورد پرتاب 37 ماهواره‌ای را که روسیه سال...

ادامه مطلب
تغییر شکل مغز فضانوردان در پرواز‌های فضایی
5 ماه پیش

نتایج مطالعاتی که گروهی از دانشمندان ناسا انجام می‌دهند حاکی از آن است که پروازهای فضایی روی شکل مغز فضانوردان تاثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب
اولین ماهواره مخابراتی نظامی ژاپن پرتاب شد
5 ماه پیش

ژاپن روز سه‌شنبه، 24 ژانویه، اولین ماهواره مخابراتی نظامی خود را باهدف افزایش توان ارتباطی «نیروهای دفاع از خود» در مناطق حاشیه جنوبی دریای چین شرقی پرتاب کرد.

ادامه مطلب
پنجمین شبیه‌سازی سفر به مریخ آغاز شد
5 ماه پیش

پنجمین برنامه «اکتشاف فضایی آنالوگ هاوایی و شبیه‌سازی» (HI-SEAS) با شرکت 6 داوطلب و باهدف مطالعه روی جنبه انسانی برنامه سفر به مریخ در محیطی ایزوله و دورافتاده در دامنه آتشفشان مائونا لوئا در هاوایی آ...

ادامه مطلب
آخرین مرد ماه درگذشت
5 ماه پیش

جین سرنان، فضانورد آمریکایی که به‌عنوان آخرین انسانی شناخته می‌شود که قدم به خاک ماه گذاشت، روز دوشنبه 16 ژانویه 2017 در سن 82 سالگی درگذشت.

ادامه مطلب
امضای اوباما در سطح مریخ راه می‌رود
5 ماه پیش

کاوشگر کریاسیتی (کنجکاوی) متعلق به سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سال 2012 درحالی به سطح سیاره سرخ رسید که با خود پلاکی همراه داشت.

ادامه مطلب
آینده ی حمل و نقلهای فضایی اروپا
گروه هوافضا: 12 ماه پیش

راکت چند مرحله ای آریان ۶ در سال ۲۰۲۰ شروع به کار خواهد کرد. به منظور آن که این موشک  بتواند تمام محموله ی خود را با اطمینان کامل به...

ادامه مطلب
به کانال تلگرام مجله دانشمند بپیوندید